Anasayfa » Gündem » Gönül Belediyeciliği Yapıyoruz… Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK’ın gönül belediyeciliği ile hizmet kadar gönül kazanmanın da önemine vurgu yaparken, Keçiörenli’nin değerli olduğunun altını çiziyor.

Gönül Belediyeciliği Yapıyoruz… Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK’ın gönül belediyeciliği ile hizmet kadar gönül kazanmanın da önemine vurgu yaparken, Keçiörenli’nin değerli olduğunun altını çiziyor.

Gönül belediyeciliği kavramını sıklıkla kullanıyorsunuz, nedir gönül belediyeciliği?

İnsan merkezli, hizmet odaklı, kaliteli, tasarruflu, etkin ve verimli hizmet sunma anlayışı ile yani gönül belediyeciliği ile hareket ediyoruz. Keçiören’i bir bütün olarak görüyor, 51 mahallesini kucaklayarak her mahallenin ihtiyaçlarını ayrı ayrı planlıyoruz. Nitelikli, estetik, güvenli ve tasarruflu alt ve üst yapı hizmetleri, hijyenik, koruyucu ve kolaylaştırıcı temizlik ve sağlık hizmetleri sunarken, kültür belediyeciliğini yani birlikte sosyalleşme ve birlikte paylaşmayı da önemsiyoruz. Her yatırımın o bölgenin ekonomik değerlenmesine ve sosyal ilişkilere katkısını tek tek hesaplıyoruz. Donanımlı, nitelikli, ihtiyaca binaen yatırım yaparken, yeşil alan – doğa dengesinin koruyoruz. Belediyecilik anlayışında çığır açan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetim anlayışında benimsediği gibi hizmet önemli ama halkın gönlünü kazanmak daha önemli… İnsanın gönlüne giremiyorsanız şehri inşa etmenin bir anlamı yok.

Daha temiz ve daha yeşil bir Keçiören için başlattığınız Yeşil Gün Projesinden bahseder misiniz?

Neyi amaçladınız, neler yaptınız? Gönül belediyeciliği kapsamında yaptığımız Yeşil Gün Projesi ile tüm mahalleyi, muhtarlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı dahil ederek hep birlikte Keçiören hepimizin diyoruz. Burası bizim evimiz… Evimize gösterdiğimiz özen ve titizliği mahallemize, sokağımıza göstermeliyiz ki Keçiören güzel kalsın. Sayın Cumhurbaşkanımız Dünya Çevre Gününde gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırmış, şehirlerin bir ruhu olduğunu ifade etmişti. Gerçekten de İbn-i Haldun’a göre şehirlerin bir ruhu vardır ve insanlar zamanla yaşadıkları şehrin ruhuyla şekillenir. Bu nedenle bizler şehrin ruhunu korumak, insanı doğaya yakınlaştırmak ve doğal mirasa sahip çıkmakla mükellefiz.