Anasayfa » Gündem » “Kamor Millet Bahçesi Çalışmalarında Sona Doğru”

“Kamor Millet Bahçesi Çalışmalarında Sona Doğru”

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman:
“Kamor Millet Bahçesi gerçekten de hemşehrilerimizin vakit geçirebilecekleri çok güzel bir alan oluyor” Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin, 65 bin metre kare alanda hayata geçireceği, ‘Kamor Millet Bahçesi, Yaşam Alanı ve Spor Kompleksi’ çalışmaları hızla devam ediyor. İçerisinde 54 bin metrekare yaşam ve piknik alanları, 6 bin 500 metre kara alan üzerine kurulacak futbol, voleybol, basketbol sahaları, bin kişilik kır düğün salonu, 2 bin 500 kişilik amfi tiyatro ile lokanta, kafeteryaların yapılacağı proje de, özellikle genç nüfusun yoğun olduğu şehrin önemli eksikliklerini giderecek.

 

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, yaptığı açıklamada, Mardin’in özellikle son bir buçuk yılda belediyenin olağan hizmetlerinin yanı sıra sosyal, sanat ve kültür alanında kabuğunu kırdığına dikkat çekti.

 

Bu yönde birçok projenin hayata geçirildiğini ve bu yönde çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Yaman, geçmişte vatandaşların piknik alanı için kullandıkları daha sonra bakımsızlıktan kimsenin gitmediği Kamor Millet Bahçesi’ni de ele aldıklarını kaydetti. Projenin detayları hakkında bilgi veren Yaman, şunları söyledi: “Kamor Millet Bahçesi Yaşam Alanı ve Spor Kompleksi içerisinde kır lokantası, açık hava etkinliklerini yapılacağı Amfi, 2 ayrı bölgede futbol, basketbol, teniz ve voleybol sahaları, vatandaşların ihtiyaçlarını giderebileceği lokanta, kafeterya, yürüyüş yolları olacak. Şuanda hızla devam ediyor. Az bir süre kaldı. İnşallah bayramdan sonra halkın hizmetine süreceğiz.” Yaman, “Gerçekten de hemşehrilerimizin vakit geçirebilecekleri çok güzel bir alan oluyor. Millet Bahçesi inşallah Artuklu’nun çok büyük bir ihtiyacını giderecek.” diye belirtti.