Anasayfa » Kapak Konusu » TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN VE GELİŞEN İLÇESİ ETİMESGUT’U SAĞDUYUNUN BİRLİKTELİĞİ VE ÜRETKEN BELEDİYECİLİKLE GELECEĞE TAŞIYORUZ..

TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN VE GELİŞEN İLÇESİ ETİMESGUT’U SAĞDUYUNUN BİRLİKTELİĞİ VE ÜRETKEN BELEDİYECİLİKLE GELECEĞE TAŞIYORUZ..

ETİMESGUT İLÇESİ’NİN BÜYÜK DÖNÜŞÜMÜ

Etimesgut ilçesi Türkiye’de ender görülenhızlı bir gelişme, yenilenme, değişim ve çağdaşalt ve üst yapılarıyla gerçek bir büyüme süreciyaşıyor. 1990’ların başında küçük bir taşra ilçesigörünümünde olan Etimesgut, taşra ilçesindenson derece gelişmiş ve sürdürülebilirbir gelişme yapısını kurmuş modern bir şehre;“Otelkent’ten Yaşamkent’e” büyük dönüşüm’yaşıyor. Etimesgut gelişme düzeyi, ekonomik,sosyal, kültürel ve çeşitli sanatsal etkinlikleriyleTürkiye’nin örnek gelişmiş çağdaş şehirlerininönde gelenlerinden biri oldu. Etimesgut günümüzdekigörünümüne Başarılı Belediye BaşkanıEnver Demirel’in vizyonu, ufkun ötesine bakanniteliği, yorulmak bilmeyen çalışkanlığı, insan,çevre ve halk merkezli projeleriyle kavuşmuştur.Başarılı Belediye Başkanı Enver Demirel’inde ifade ettiği gibi Etimesgut bugün ulaştığı gelişmişlikve çağdaş düzeyi ile artık taşra değil;Türkiye’nin örnek modern bir şehridir. Yaşam,eğitim ve spor alanlarıyla herkesin tercih ettiği,Türkiye’nin en büyük 18., Ankara’nın 4. büyükilçesi haline gelmiştir.Etimesgut ilçesi yürütülen gelişmiş, standartlarıyüksek kaliteli hizmetleri ve gerçekleştirilenyatırımlarıyla kültürde, sanatta, sporda, eğitimdeöncü bir şehir halindedir. Altı-yedi yıl gibikısa bir zaman diliminde kültür, sanat ve sportiffaaliyetler için salonları, yaşam alanları, kültürve çevre parkları bulunmayan Etimesgut ilçesininbugün Korkut Ata, Göktürk, Kent Konseyi,Ziya Gökalp, Turkuaz, Atabey, Ülkü, Turan,Halide Edib Adıvar, Atatürk isimlerinin verildiğibirçok kültür, sanat ve spor tesisleri vardır. TürkBeyleri Kent Meydanı gibi Türkiye’nin en güzelmeydanına sahip ve en gelişmiş, en kapsamlıTÜRK DÜNYASI KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ’ni gelenekselhale getiren Etimesgut Belediyesi bualanda bir sembol haline gelmiştir.