Anasayfa » Gündem » Yaşayan Müze Konsepti

Yaşayan Müze Konsepti

Her biri Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı olan bu antika eserler, Ömer Tosun’un senelerce Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemine ait topladığı parçalardan oluşturduğu özel antika koleksiyonuna ait.

Dünya çapında, sadece belli kalite standartlarına sahip, karakteristik özellikleri bulunan, gurme lezzetlerin en güzel örneklerinin sunulduğu  lüks butik oteller ve şatoların layık görüldüğü bu unvanı rahatlıkla elde eden Museum Hotel’e girdiğiniz anda bu ismin neden verildiğini anlıyorsunuz. ‘Yaşayan müze’ konsepti sunan otel, konuklarına sadece tarihle uyumlu şık bir ambiyans sunmuyor, onları adeta zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Resepsiyondan koridorlara, restorandan odalara kadar her yerde, paha biçilmez antika parçalar ve tarihîn tanıklıklarıyla uyumlu zarif dekoratif ögeler, Türkiye’nin ve Kapadokya’nın tarihini yansıtan çok özel bir atmosferin oluşmasına imkân tanıyor. Her biri Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı olan bu antika eserler, Ömer Tosun’un senelerce Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemine ait topladığı parçalardan oluşturduğu özel antika koleksiyonuna ait.

‘Yaşayan müze’ konsepti sunan otel, konuklarına sadece tarihle uyumlu şık bir ambiyans sunmuyor, onları adeta zamanda bir yolculuğa  çıkarıyor. Resepsiyondan koridorlara, restorandan odalara kadar her yerde, paha biçilmez antika parçalar ve tarihîn tanıklıklarıyla uyumlu zarif dekoratif ögeler, Türkiye’nin ve Kapadokya’nın tarihini yansıtan çok özel bir atmosferin oluşmasına imkân tanıyor.