Anasayfa » Gündem » Kapak Konusu

Kapak Konusu

Keçiören hızla gelişen ve yenilikleri izleyen çağdaş görünümüyle sadece Ankara’da değil Türkiye’nin genelinde de dikkat çeken son derece modern bir yerleşim yeridir. Geçmişle karşılaştırıldığında birçok sorunu tamamen çözmüş, planlı çağdaş şehirleşmeyi gerçekleştirmiş bir ilçemizdir Dinamik ekonomik ve sosyal yapıya sahip Keçiören ilçesi Belediyesi uzun vadeli gelişme sürecini ve halkın ihtiyaçlarını dikkate alan başarılı ve bilgi birikimi derin deneyimli Başkanıyla 2023 ve 2071 hedeflerine güçlü bir şekilde ve çağdaş şehirleşmesiyle hazırlanıyor.

Keçiören Belediyesi, hızlı ve sürdürülebilir gelişmesini, sosyo-kültürel yapısını milli kültürümüz, örf ve adetlerimizle güçlendirerek her yönüyle sürdürüyor. Başarılı bir belediyecilik anlayışıyla yapısal sorunlarını aşan Keçiören Belediyesi, ekonomik, mali ve finansal imkânlarını geliştiren bir dinamizm yakalamış ve halkının sosyo-ekonomik gücünü geliştirmiş, huzurlu ve mutlu bir toplum düzeni yaratmıştır.

Keçiören, Belediyenin özverili ve yoğun çalışmaları, zamanında alınan doğru kararları sayesinde her geçen gün daha da gelişen ve çağdaşlaşan bir kent görünümüne kavuşmuştur. Keçiören’in Başarılı Belediye Başkanı ilçenin altyapı ve önemli ekonomik, sosyal, kültürel ve spor tesisleri eksikliklerini tamamlamış çağdaş bir ilçe düzeyine yükseltilmiştir.

Keçiören Belediyesi, insanları ortak bir paydada buluşturan sosyal ve kültürel faaliyetleriyle gelenek ve folklorun yaşatılmasında etkili olan hizmetleri ve tesisleriyle dikkat çeken bir özelliğe sahiptir.

Ankara’nın yüksel değeri olarak genel kabul gören Keçiören Belediyesi’nin Etlik Olimpik Yüzme havuzu, farklı kategorilerde ferah bir ortamda sporu ve yüzmeyi sevenlerin spor yapma zevkine varılabilecekleri, birbirinden farklı aktiviteleri tek çatı altında buluşturan Ankara’nın görkemli bir spor merkezidir. Bu merkezde çocuklara ve yetişkinlere yüzme kursları verilmektedir.

Keçiören Belediyesinin başarılı ve dikkat çeken önemli projelerinden biri de sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkılmış olması ve bu hayvanlar için bir Rehabilitasyon Merkezi’nin kurulmasıdır.

Keçiören, ülkemizin en hızlı yükselen değerlerinin önde gelenlerindendir. Her geçen zaman diliminde Keçiören’de meydana gelen gelişmeler bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır.

Keçiören Belediyesi’nin dikkat çeken başarılı projelerinden biri de Aile Eğitim Merkezi ve çalışmalarıdır. Bu merkeze vatandaşlardan oldukça yoğun bir ilgi vardur.

Çalışmalarında spora ayrı bir önem veren Keçiören Belediyesi Kalaba vadisinde bulunan Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları, Aquapark Yüzme Havuzu, Mini Golf Sahası ve koşu yolları gibi birçok alternatife sahip modern spor merkezi ile sadece Keçiörenlilere değil Ankaralılara hizmet sunmakta ve bu alanda bir cazibe merkezi olarak ziyaret edilmekte, “şehir turizmine”, iç turizme hareketlilik kazandırmıştır.