Anasayfa » ARŞİV » 249 » Hatice Şendil ve Burak Sağyaşar Dillere Destan Bir Düğün ile Dünya Evine Girdi

Hatice Şendil ve Burak Sağyaşar Dillere Destan Bir Düğün ile Dünya Evine Girdi

Gul-Kilicaslan-Hatice-SendilSanat dünyamızın parlayan yıldızlarından Oyuncu Hatice Şendil, 17 Mayıs 2015 Pazar günü Ortaköy Nomads’da dillere destan bir Kına Gecesi ile evliliğe ilk adımını atarken hepsi birbirinden seçkin konuklarına da örf ve adetlerimizi de yaşattı.

Türk örf ve adetlerinde yüz yıllardır uygulanan bir gelenek olan Kına Gecelerinin çok özel bir önemi ve niteliği vardır. Evlenecek olan kız evladın; ailesi, yakınları ve arkadaşları ile kadın kadına geçireceği bu son gece, asıl düğün günü olarak da bilinen “Gelin Alma Günün”den ya da düğünden veya nikâhtan genellikle bir gün önce kutlanan bir merasimdir.

Geleneksel yörelerde “Gelin Alma Günü” kız çocuğun aile ocağından ayrılacak olması nedeniyle yoğun hüznün yaşandığı bir gündür. Kına Gecesi, geleneksel yapının yoğun yaşandığı bölgelerde hâlâ geleneksel niteliğiyle eski önemini koruyan özel bir olaydır. Büyük kentlerde yapılan Kına Geceleri geleneksel manasını kaybetmeden günün koşullarına uyum sağlayarak belli bir nitelik değiştirmiş ve sadece eğlenceden ibaret bir gün olma niteliği kazanmıştır.

Ipek-Tuzcuoglu-Mehmet-Aslan-Gul-KilicaslanBöyle olmasına rağmen kına gecesi günümüzde de mana ve önemini sürdürmektedir. Kına Gecesi’nde geleneksel amaç geline kına yakmak, gelini ilk önce ağlatmak ve sonrasında güldürmektir. Bu gecede çeşitli eğlenceler organize edilir, “yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar” gibi türkülerle oyunlar oynanır, eğlenilir ve gecenin sonunda konuklara kınadan bir miktar hediye olarak takdim edilir.

Geleneksel toplumlarda kınanın eşleri birbirine sevgili yapmak amacı ile yakıldığı söylenmektedir. Kına aynı zamanda koruyucu özelliğiyle de bilinmektedir. Gelin ve davetlilerin ellerine kına yakılarak evliliğin bir anlamda kutlanıp kutsanması sağlanmaktadır.

Güzel ve başarılı oyuncu Hatice Şendil, ailesi, arkadaşları ve dostlarıyla Kına Gecesinde gönlünce eğlendi, konuklarına görkemli, coşkulu bir gece yaşattı. Bergüzar Korel, Hülya Darcan, Merve Boluğur, Pelin Karahan, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Beyza Şekerci gibi ünlülerin de bulunduğu çok sayıda ünlü isim davete katıldı. Kına gecesinin ev sahibi olarak Şendil konuklarıyla yakından ilgilendi, mutluluğunu onlarla paylaştı. Kına gecesi için her şey Türk örf ve adetlerine, geleneklerine göre planlanmıştı.

Hatice-Sendil-Kina-1Geline kına yakılırken avcunu açmaması bile düşünülmüştü. Tam bu sırada kayınvalide yapımcı Nilgün Sağyaşar devreye girdi. Dualarla Şendil’in kınası yakıldı. Ancak beklenen olmadı, Şendil ağlamadı…

Gecenin geç saatlerine kadar davetliler gönlünce eğlendi. Sahne hiç boş kalmadı, coşkuya coşku eklendi.

Oryantal sahne showları tam anlamıyla izleyicileri büyüledi. Basına kapalı gerçekleştirilen gecenin sonunda kadın kadına eğlenilen bu özel gecede beklenmedik hoş bir gelişme de yaşandı; kapıda damat Burak Sağyaşar göründü.

Alkışlarla içeri girdi ve kendini biranda havada buldu. Şendil ve Sağyaşar o dakikalarda mutluluktan uçuyorlardı. Siyaset Dergisi ailesi olarak onları bu mutluluklarının bir ömür boyu sürmesini diliyoruz.

 

Hatice ŞENDİL ve Burak SAĞYAŞAR Mutluluğa İmza Attılar…

Kına Gecesi’nden sonra sıra nikâh masasına ve düğün törenine geldi. Güzelliği ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren oyuncu Hatice Şendil ve kendisi gibi oyuncu olan Burak Sağyaşar, 29 Mayıs 2015 Cuma günü saat 19.30’da Beşiktaş Four Seasons Hotel Bosphorus’da dünya evine girdiler. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen düğün, 500 kişiye yakın, seçkin bir davetli topluluğuna ev sahipliği yaptı. Şendil ve Sağyaşar’ın nikâh şahitliklerini ünlü oyuncu Halit Ergenç, Star TV Genel Müdürü Ömer Özgüner, Yapımcı Ayşe Medran üstlendi. Çiftin mutluluklarına dostları da ortak oldu. Sanat, televizyon, basın ve iş dünyasından pek çok davetli, gelin ve damadı bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.

Berguzar-Korel-Gul-KilicaslanÖzcan Deniz ve Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinin tüm kadrosu oradaydı. Bergüzar Korel-Halit Ergenç çifti, Şendil’in yakın arkadaşları Merve Boluğur ve çiçeği burnunda yeni anne Pelin Karahan, Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy, Erkan Petekkaya, Tolgahan Sayışman, Selma Ergeç gibi çok sayıda ünlü isim katıldı. Düğünde ilginç detaylar dikkat çekti. Hatice Şendil’in son projesi Kaderimin Yazıldığı Gün dizisindeki rol arkadaşı Özcan Deniz hepsi birbirinden çok sevilen şarkılarını Şendil ve Sağyaşar çifti için seslendirdi. Aynı sahnede bu kez Şendil’in oyuncu arkadaşı Bergüzar Korel vardı.

O da yakın arkadaşı Hatice Şendil için bir şarkı söyledi. Kıvanç Tatlıtuğ ve Hatice Şendil’in dansları da düğünde dikkat çeken bir başka detay olarak hafızalara kazındı.

Karadağlar dizisinin setinde 2010 yılında başlayan aşklarını 5 yılın ardından mutlu bir yuva ile noktalayan Şendil ve Sağyaşar balayını İtalya’da gözlerden uzak bir şekilde dinlenerek geçirdiler. Siyaset Dergisi Ailesi olarak Şendil ve Sağyaşar’ı kutlar, sonsuz mutluluklar, sağlıklı ve başarılı bir yaşam dileriz.