Anasayfa » Gündem » Hande Yener ile… DOĞA SEVGİSİ

Hande Yener ile… DOĞA SEVGİSİ

DOĞA SEVGİSİ
Bir damla yağmurda mutluluğu bulur musunuz?
Kuşların cıvıltısını dinlemeyi veya toprak ananın yeşillikleri arasında kaybolmayı seviyor musunuz?
***
Peki, tüm bu soruların cevabı evet ise, o zaman gerçek bir doğa aşığısınız.
Doğayla iç içe olmanın keyfi paha biçilemez. Ancak, hayatın koşuşturmacasının ortasında, istediğimiz şeyin tadını çıkarmayı unuttuk. Bu nedenle stres hayatımızı alt üst etti ve bir zaman makinesi haline geldik. Kıskançlık, öfke, olumsuzluk insanları ele geçiren şeydir. Ama hayatın tüm bu yüklerinin arasında, bir dakikanızı ayırıp sevgili doğanın tadını çıkarırsanız , eminim ki her yerde güzellikler bulacak ve hayatınızda her şeyi iyi görmeye başlayacaksınız.
Doğada her şeyin neden bu kadar güzel olduğunu hiç anlamaya çalıştınız mı? Karın beyazlığı, gökyüzünün parlaklığı, ağaçların yeşilliği ve suyun maviliği. Bunun nedeni, insanın hayatta çabaladığı tefekkür, sıcaklık ve rahatlığı vermesidir.

İnsan, hayatındaki küçük büyük her şeyde mutluluğu arar ve peşinden koşar, ancak kendi Doğa Ana’nın onlara aradıklarını verebileceğini unutmaya meyillidir. Her yerde doğal güzellik arıyoruz ama doğal güzelliğin doğada olduğunu neredeyse unutuyoruz. Birbirlerine paraleldirler. Evet, birçoğunuza tuhaf ve saçma gelebilir, ancak gerçek güzellik Doğamızın bize gösterdiği şeydir.

Bunu basit bir örnekle anlayalım. Yolları gördün mü? Evet doğru. Her zaman düz anlam mükemmel değildir. Eğimleri, inişleri ve çıkışları, tümsekleri vb. Yolun kusurları, onu daha güzel yapan şeydir. Aynı şekilde hayattaki her şey mükemmel değil.

Çoğunuz “Güzellik Seyircinin gözündedir” sözünü duymuşsunuzdur ama biz sadece onun ne söylemek istediğini unutuyoruz. Gerçek doğa tutkunları, doğanın ne verdiğini anlayacak ve neyin güzel neyin güzel olmadığını anlamaları için başka birine ihtiyaç duymayacaklardır. Her yerde güzelliği bulabilir, her şeyi daha net ve daha güzel görebilirdik. Gerçek bir doğa aşığıysanız, her şeyi bu kadar güzel yapan şeyin kusurlar olduğunu anlarsınız.

DOĞAYI SEVİN !..