Anasayfa » Gündem » Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden Down Sendromlu Çocuklara Özel Proje

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden Down Sendromlu Çocuklara Özel Proje

Mardin Büyükşehir Belediyesi kentte her yönüyle farklı çalışmalara imza atıyor. Şehrin alt yapı ve üst yapısının hak ettiği konuma gelmesi için tim birimleri ile projeler için çaba veren Belediye, sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. Özellikle dezavantajlı grupların hayata kazandırılmasını öncelikler arasına alan Belediye, Down Sendromlu çocuklar için de örnek bir çalışma başlattı. Buna göre kısa süre sonra kurulan Down Kafe de Down sendromlu çocuklar hizmet vermeye başladı. Proje sayesinde çocukların moral ve hayat motivasyonuna katkı sağlanıyor

Engeller Aşılıyor
“Engelli bireylerimizi önemsiyor ve bunun için özel projelere imza atıyoruz” şeklinde konuşan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizin yaşanabilir bir şehir olması için planlamalarımızı yaptık. Hükümetimizin ve devletimizin inisiyatifiyle geçtiğimiz görevimizde ise kısa sürede birçok projeye hayat verdik. Amacımız kentimizin hemşehrilerimizin beklediği bir şekilde dizaynı ve hayatlarını kolaylaştırmasıdır. Ortak aklı önemseyen bir yapıda çalışmalarımız takdir kazanmaktadır. Önceliklerimiz arasında ise sosyal sorumluluk projeleri de yer almaktadır. Özellikle dezavantajlı grupların ilimizde mutlu olmasını hedeflemekteyiz” dedi.

Down Sendromlu Çocuklara Has Proje
Belediye olarak Down Sendromlu çocuklar için de örnek bir uygulama için start verdiklerini anlatan Yaman, “Biz sağlam insanların engel olmamaları durumunda engellerin kolay açılacağını biliyoruz. Bu nedenle engelli kardeşlerimize has projeler de yapıyoruz. Bu çalışmalardan birisi de Down Sendromlu çocuklarımız içindir. Çocuklarımızın hayata kazandırılması ve bir işle meşgul olmaları için Down kafemizi açtık.” diye konuştu.