Anasayfa » Gündem » “MİSKİ’den 696 Milyon TL’lik Yatırım”

“MİSKİ’den 696 Milyon TL’lik Yatırım”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, alt yapı çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Mardin İçme Suyu ve Kanalizasyon İşletmesi
(MİSKİ), çalışmalarına hız verdi. MİSKİ, şehir merkezi ve ilçelerde yaklaşık yaptığı alt yapı, içme suyu ve atık su arıtma tesisleriyle yaklaşık 696 milyon liralık yatırım yaptı.
Şehir merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde ise yaklaşık 537 kilometre alt yapı çalışması gerçekleştirdi.
Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Alt yapı sorunu olan mahallelerimizin sorunlarını çözüyoruz” dedi.

Yaman, “Şehrimizde yıllardır çözülmeyen ve kangren haline gelen sorunları çözmeye devam ediyoruz. Yeşil alan sorunu, battı çıktı projesi, kültürel etkinlikler, alt yapı, atık su arıtma tesisleri, kadınlara, gençlere ve engellilere yönelik çalışmalar. Bu projeleri yaklaşık bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede çözdük ve çözmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.
Hızlıca alt yapı sorunlarını çözmeye başladıklarını aktaran Yaman, “Hükümetimiz ve İçişleri Bakanlığımız tarafından bize görev tevdi edildikten sonra Kızıltepe Atık Su Arıtma Tesisinin yaklaşık yüzde 10’luk kısmı tamamlanmıştı. Belediyenin imkânlarıyla bu devasa projeyi bitirdik ve şuan tam kapasiteyle çalışıyor. Bunun yanında Yeşilli Atık Su Arıtma Tesisini bitirerek vatandaşın hizmetine sunduk. Şehir merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde yaklaşık 537 kilometre alt yapı çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız hızla devam. Hemşehrilerimize en güzel hizmeti vermek adına gecemizi gündüzümüze katıyoruz.” diye belirtti.